Mūsu saimniecība

Herefordas šķirni mēs izvēlējāmies jau pašā sākumā pirms apmēram 10 gadiem. Šādu izvēli noteica vairāki faktori, taču galvenais bija tas, ka Herefordas šķirne ir pasaulē vispopulārākā šķirne, pateicoties unikālajai gaļas kvalitātei un garšas īpašībām. Herefordas šķirnes liellopu gaļā ir vairāk marmora dzīslojumam līdzīgu tauku dzīsliņu, tāpēc gaļa ir fantastiski garšīga.

Lopi piedzimst un visu savu dzīvi pavada dabiskā un tīrā vidē Vidzemē, Lubānas novadā.

Atšķirībā no lopiem konvencionālajās saimniecībās, šie lopi dzīvo dabiskos apstākļos bez stresa. Mēs uzskatām, ka no laimīga dzīvnieka iegūta gaļa garšo labāk.

Mēs paši sagatavojam visu mūsu lopiem nepieciešamo barību – zāli, sienu un graudus. Šādi mēs rīkojamies, lai kontrolētu barības kvalitāti un būtu pārliecināti, ka mūsu lopi saņem 100% dabisku barību. Mēs iepērkam TIKAI bioloģiski sertificētas un Latvijā ražotas minerālvielas.

Ganībās, kurās ganās mūsu lopi un pļavās, no kurām mēs iegūstam zāli, sienu un skābsienu, aug dažādi savvaļas augi, zālaugi un puķes. Šāda augu daudzveidība barībā arī nodrošina unikālo  gaļas garšu.

Nebrīnieties, ja pie mums nopirktā gaļa, salīdzinājumā ar to gaļu, kādu jūs esat pieraduši lietot, jums liksies aromātiskāka un ar izteiktāku garšu. Tas vienkārši ir garšīgākais ceļš no pašas Vidzemes vidienes līdz jums.

Nobriedusi gaļa

Latvijā tradicionāli ir iecienīta svaiga jaunlopu gaļa, kaut arī tās garšas īpašības, tekstūra un aromāts ievērojami atpaliek no nobriedušas vai fermentētas. Gaļas fermentāciju var salīdzināt ar vīna izturēšanas procesu: šeit tāpat ir svarīga gaļas šķirne, kaušanas un kautķermeņa apstrādes metode, fermentācijas apstākļi un tehnika. Ievērojot visaugstākās prasības, mēs iegūsim visaugstākās kvalitātes produktu – nobriedušu gaļu, kuras krāsu, aromātu un garšu var baudīt tāpat kā glāzi nobrieduša vīna.

Fermentācijas procesa laikā, kad gaļa kādu laiku tiek izturēta pazemināta mitruma un pazeminātas temperatūras apstākļos, notiek zināmi ķīmiski un fizikāli procesi.

Pēc dzīvnieka nokaušanas sākas sadalīšanās procesi, kas muskuļu audos notiek savdabīgi, tajos atrodošos fermentu ietekmē. Vispirms sākas glikogēna sadalīšanās procesi, kā rezultātā audos izveidojas skābes – pienskābe, ortofosforskābe un citas

Šīs skābes ir dabīga gaļas „marināde”: tās koagulē olbaltumvielas, piešķirot gaļai patīkamu aromātu un garšu, paaugstinot tās elastību un sulīgumu, un neorganisko sāļu daudzumu.

Bez tam, skābes it kā iekonservē gaļu, aizkavējot baktēriju vairošanos, protams, pie pareiziem fermentācijas apstākļiem.

Liellopa gaļa, it īpaši marmora, paredzēta fermentācijai vislabākajā veidā, un aukstās fermentācijas laiks, atkarībā no gaļas gabala lieluma, var aizņemt 5 līdz 42 dienas. Tā, dienu pēc dienas, notiek parastas gaļas pārvēršanās īstā delikatesē.

CLOSE
CLOSE